Oyun Gruplarımız PLAYTIME

BİR ATAŞEHİR MASALIDIR PLAYTIME  (ayrıntılı bilgiler web sitemiz www.oyungrubu.org da.)

Hani bebeğimizin ilk yılı geçer, hareketlenir, hafiften dillenir… Başlarız “ETKİNLİK” VE “ARKADAŞ” aranmaya.  Çok küçüktür daha kreş, anaokulu için, düşünmeyiz bile. İsteriz ki gözümüzün önünde olsun, gözümüz üzerinde olsun.

PLAYTIME hem  çocukların hem de annelerin “SOSYALLEŞME” gereksinimlerine bir yanıt olarak başladı faaliyetine ATAŞEHİR’de, 2002 Eylülünde.  Anne & çocuk birlikte katılınan “OYUN GRUBU” kavramını bir kurum, bir marka olarak hayata geçirdi.

Annelerinin kucağında, bebek arabalarındaydı ilk öğrenciler. Büyüdüler, el tutarak geldiler, koşa koşa geldiler. Güvenle oynadılar, eğlenerek öğrendiler, şarkılar söylediler, resimler yaptılar.  Bir gruba ait olmayı, birey olmayı öğrendiler. Sonra MEZUN oldular.  Artık kendi başlarına gittiler anaokuluna, yuvaya….

Bırakmak istemedik büyüyenleri, devam edelim istedik onlarla. Daha  ileriye…Yıllar sürdü arama tarama, Ataşehir’de olmalıydı, şirin olmalıydı, merkezi olmalıydı, çok küçük ya da çok büyük olmamalıydı.  Bulundu sonunda istenen özelliklere sahip, güzel mi güzel bir  “MASAL EVİ”. İşte 3 yaşına gelip de mezun ettiklerimizin okulu bu olmalı dedik kendimize. Burası “BÜYÜYEN ÇOCUKLARIN” olmalı.  Oldu da…

Ataşehir’de PLAYTIME ile büyümeye devam ediyor çocuklar.

PLAYTIME 0-3 YAŞ ANNE & ÇOCUK OYUN GRUPLARI : www.oyungrubu.org

MEB Özel  BÜYÜYEN ÇOCUK ANAOKULU

aaa